Domů / Nezařazené / Hledáte novou práci? Dělejte to efektivněji

Hledáte novou práci? Dělejte to efektivněji

Změna zaměstnání je velkým životním milníkem každého z nás. Většině lidí se začne hlavou honit mnoho otázek: „Nedělám chybu? Najdu lepší místo? Zvládnu to?“ Ke změně zaměstnání existuje spousta důvodů a ačkoli nemusí člověk svou práci milovat, neměl by do ní chodit s nenávistí. Práce, která v člověku budí odpor, ať už je to její samotná náplň či kolegové nebo vedení, se odráží v soukromém životě každého z nás. Práce Ostrava čeká jen na vás, pokud je vaším snem pracovat právě v Ostravě. Najděte si práci s pomocí pracovních portálů v místě, kde pracovat chcete, ne kde pracovat musíte.

Zlepšete svůj život a najděte si práci, kde bude spokojení. Jak na to?

Vyselektujte nevhodné pracovní pozice

Pomocí vyhledávačů práce, například cz.jobimi.com, hitprace.cz, najděte práci pomocí klíčových slov, například práce Liberec, která odpovídají vašim zájmům a místu, kde chcete pracovat. Zúžení kritérií vyhledávání ušetří čas, pomůže vám zaměřit se na hledání práce a poskytne vám vysoce relevantní nabídky práce ke kontrole (a méně nerelevantních nabídek, které budete muset procházet a ztrácet s nimi čas).

Přizpůsobujte životopis a motivační dopis

Je důležité věnovat čas napsání  cílených životopisů  a motivačních dopisů, které konkrétně spojují vaši kvalifikaci s kritérii pro přijímání zaměstnanců pro pracovní místa, o která se ucházíte.

Náborový manažer bude moci okamžitě vidět, proč a jak jste pro danou práci kvalifikováni. Budete mít mnohem větší šanci dostat se na pohovor s cíleným životopisem, než když pošlete obecný, nic neříkající, motivační dopis a životopis.

Přizpůsobte životopis i motivační dopis konkrétní pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Vyzdvihněte pracovní zkušeni, u kterých jste si jistí, že budou pro firmu přínosem.

O admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *